Vasario mėnesį priešmokyklinukai “Drugeliai” lankėsi Obelių gimnazijos sensoriniame kambaryje. “Mums priimtiniau jį vadinti nusiraminimo ar žaidimų kambariu. Oho kiek ten nematytų dalykų: „gyvas šuniukas“, skaitmeniniai judrūs žaidimai, „šaudymo“ kamuoliukais taikinys, patogūs sėdmaišiai, net sūpynių kėdė… Lankysimės ten dažniau. Reikia išmokti būti ir sensorinėje erdvėje, nes pirmas kartas buvo ne nusiraminimo, o sąmyšio, laigymo, išdykavimo potyris. Vaikai yra vaikai”.

„Drugeliai“ nuolat atnaujina sveikatos taką kiemo teritorijoje. Vyriausi darželinukai renka ir džiovina pušų kankorėžius, kaskart, papūtus vėjui, surenka aikštelėje augančios eglės kankorėžius ir jais užpildo tako skyrelius.

Ant „Žalios palangės“ grupėse susodinti augalų daigeliai, pasėtos prieskoninės žolelės – vaikai patys puoselėja ir prižiūri sveiko maisto kampelį, nekantraudami laukia, kada galės paragauti žaliųjų vitaminų.

 Mūsų skyriaus „Drugelių“ ir „Boružiukų“ grupėse, nuo kovo mėn. 14 d. iki balandžio mėn. 15d., bendradarbiaujant su socialine pedagoge Neringa Pajadiene, organizuojamos veiklos „Gerumas visiems“ . Sklandžiai praėjo „Šypsenų ir komplimentų“ savaitė. Priešmokyklinukai pasigamino šypsenų medalius, kuriuos  dalino ne tik mažiems, bet ir dideliems įstaigos žmonėms. Ech, kaip gera džiaugtis kartu su vaikais!

O mažesni vaikučiai veiklų, įvairių žaidimų metu dalino vieni kitiems šypsenas, žarstė komplimentus, buvo tikrai smagiai ir darbingai nusiteikę. Vaikus nustebino ir sužavėjo viešnios – socialinės pedagogės Neringos – į grupę atsinešta paslaptinga dėžutė,  “Drakono” žaidimas, ir komplimentų automobilis… Net darželinukai žino, jog geras žodis, dėmesys visuomet pradžiugina ir sušildo. Tą savaitę „Boružiukai“  savo dėmesio ir apkabinimų negailėjo ir viešniai Neringai, ir muzikos vadovei Žanai, ir anglų k.mokytojai Džiugintai, ir dainavimo būrelio vadovei Daivai.

„Ačiū“ savaitės metu su vaikučiais labai rimtai diskutavome kam ir už ką turime, bei dažniausiai mandagiai pasakome  – ačiū. Pamokanti audio pasakėlė „Ačiū – žodis, kurį visi turime prisiminti“ sudomino mažuosius. O ikimokyklinukai „Boružiukai“ žodelį „ačiū“ dar ir kūrybiškai bei gražiai papuošė.

 „Geraširdiškumo – empatijos“ savaitė pas didžiuosius darželinukus prasidėjo lankstinuko – „Juokdariuko“ kūrimu. Šis vaiko draugas renka širdeles (jos klijuojamos į lankstinuko vidų) už empatiškus poelgius kitų atžvilgiu. Nepatikėsite, kokie vaikai intuityviai empatiški, o kai dar juos aktyvini, motyvuoji …

„Boružiukams“ užsiėmimą apie geraširdiškumą pravedė specialistė Neringa. Vaikams patiko  įdomūs ir smagūs grupiniai edukaciniai žaidimai, pamokantis ir jautrus animacinis filmukas apie neįgalaus berniuko ir šuniuko draugystę. Mažųjų spalvinukuose- gerumo kupinos, be galo šviesios ir spalvingos širdelės… Juk iš tikrųjų mūsų ugdytinių širdelės tokios ir yra.

Projektas vykdomas toliau, laukite tęsinio…

                                            Parengė „Drugelių֧“ ir „Boružiukų“ grupės  mokytojos Jolanta Kulienė ir Kristina Jasinevičienė

Akimirkos: