2023m. sausio mėnesį prie tarptautinio projekto “Kartu paskaitykim knygelę” prisijungė Obelių gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus “Boružiukų” ir “Drugelių” grupių vaikai (mokytojos Kristina Jasinevičienė ir Jolanta Kulienė)

aciu-dalyviui-01

Projekto tikslas – skatinti šalies ir užsienio lietuvių vaikų skaitymą bei domėjimąsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba, ugdyti kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas.

Uždaviniai – *Ugdyti ankstyvąjį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų raštingumą, skaitant lietuvių rašytojos E. Daciūtės knygas vaikams.

*Skatinti pradinių klasių mokinius skaityti knygas, lavinti jų literatūrinį raštingumą.

*Ieškoti žaismingų, neįprastų ir patrauklių vaikams bei mokiniams knygų skaitymo būdų.

*Dalintis gerąja darbo patirtimi bendradarbiaujant su kitomis švietimo įstaigomis bei bibliotekomis.

Projekto dalyviai – šalies bei užsienio lietuvių ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikai bei pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai.

Projekto organizavimas:

I etapas. Pasirinkto rašytojos E. Daciūtės kūrinio skaitymas vaikams.

II etapas. Trukmė – sausio 16-23 d. Kūrybinės arba edukacinės veiklos organizavimas pagal skaitytą/us kūrinį/ius (įvairiomis technikomis vaikai kuria įsivaizduojamus girdėto teksto personažus/vaizdus: piešia, lipdo, konstruoja, lankosi bibliotekose, diskutuoja, kuria plakatus, skaitytą knygelę pristato draugams, kviečia tėvus skaityti vaikams ir kt.).

III etapas. Dalinimasis gerąja darbo patirtimi Facebook platformos uždaroje grupėje „Kartu paskaitykim knygelę“.

received_857063088916154

Priešmokyklinio ugdymo „Drugelių“ grupės mokytoja J. Kulienė:

 „Drugelių“ grupės vaikai dalyvavo tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę”, kurio tikslas – skatinti Lietuvos ir užsienio šalių vaikų domėjimąsi Evelinos Daciūtės kūryba, ugdyti vaikų kūrybiškumo, komunikavimo, pažinimo kompetencijas. Projekte dalyvavo per 600 mokytojų, įsitraukė ir kai kurių miestų bibliotekos. Kad skaitymo procesas būtų įdomesnis, ieškojome žaismingų, patrauklių skaitymo būdų, bei ta patirtimi dalinomės uždaroje socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Kartu paskaitykim knygelę“. Vaikams buvo sudarytos sąlygos skaitant mąstyti, kurti, žaisti ir, žinoma, džiaugtis. Priešmokyklinukai skaitė E. Daciūtės knygą „Drambliai ėjo į svečius”. Vaikai samprotavo kaip padėti drambliams sėkmingai pasisvečiuoti, skaičiavo iki 10 ir atgal, mokėsi spręsti gyvenimiškas problemas. Labiausiai vaikams patiko kurti “filmą” pagal šią knygą – ant tapetinio popieriaus piešti knygos personažus, įvykius… Vėliau istoriją suklijuoti pagal seką ir atpasakoti darželio draugams „demonstruojant filmą“.

Akimirkos:

Ikimokyklinio ugdymo “Boružiukų” grupės mokytoja Kristina Jasinevičienė:

Sausio mėnesį „Boružiukų“ grupės vaikai įsitraukė į naują – šįkart tarptautinį, trumpalaikį projektą “Kartu paskaitykim knygelę”, kurio metu bus ugdomas vaikų susidomėjimas knyga, skaitant šiuolaikinės lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūrybą, bei organizuojamos kūrybinės veiklos pagal perskaitytą kūrinį. Projektui pasirinkome minėtos autorės knygą „Laimė yra lapė“.

Pirmoji pažintis su autorės kūryba vyko sensoriniame kambaryje. Ten sugužėjusių vaikų laukė… dovana. Dovana keliavo iš rankų į rankas. Vaikai spėliojo, kas ten viduje?  Donatas ištarė –  „Aš manau, kad ten knygutė“. Išvyniojome ir supratome, kad tai iš tiesų knyga – viena garsiausių rašytojos Evelinos Daciūtės knygų – “Laimė yra lapė” .Vaikams patiko istorija apie berniuko Povilo ir lapės draugystę, dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą. Kad vaikai geriau suprastų ir prisimintų apie ką ši istorija, dėliojome įvykių seką. Kadangi lapė su berniuku mėgo suptis sūpynėse, tad ir „Boružiukai“ truputį “pasupo” vieni kitus, laputę, lėlytę iš rankyčių sunertomis sūpynėmis…  Smagi pramoga! Laimės spalva, anot knygutės pagrindinių personažų – oranžinė, tad čiupę dažus ir teptukus vaikai pradėjo darbuotis… Vyko paruošiamieji darbai SAVO lapės kūrimui. Likus dažų, vaikai  kūrybiškai juos išnaudojo –  piešė lapes, vyresni kopijavo žodį LAPĖ, mažesni tiesiog smaginosi tepdami popieriaus lapą oranžine – laimės spalva…. Pokalbio su ugdytiniais metu paaiškėjo, kad mažiesiems Laimė- tai mama, tėtis, sesės, broliai, seneliai, draugai… Kaip miela!

Akimirkos iš veiklos:

Projekto “Kartu paskaitykim knygelę” veiklas „Boružiukų“ grupės vaikai tęsė Obelių gimnazijos bibliotekoje. Mus pasitiko ir maloniai priėmė bibliotekininkė Rasa Kurmienė. Kai ji vaikų paklausė, ar jie žino kokia laimės spalva, dauguma vaikų šaukė – oranžinė. Taip giliai vaikams įstrigo E.Daciūtės knygos „Laimė yra lapė“  veikėjų ištarti žodžiai. Todėl, svečiuodamiesi bibliotekoje, aptarėme ir kitas laimingas spalvas. Pasirodo, kad vienam patinka geltona, kitam – rožinė spalva… Padedami bibliotekininkės prisiminėme knygelę “Laimė yra lapė”, o paveikslėlių, nurodančių įvykių seką pagalba, vaikams pavyko atpasakoti visą istoriją apie lapės ir berniuko draugystę! Bibliotekoje užbaigėme kūrybinį darbelį. Ir va – kiekvienas jau turime SAVO lapę… Su gera nuotaika ir bibliotekininkės dovanėlėmis vaikai sugrįžo į darželį.

Akimirkos:

Baigiamoji projekto veikla vyko sensoriniame kambaryje, kur susitiko abiejų grupių vaikai. „Boružiukų“ grupės vaikai ir mokytojos dalyvavo filmo „Drambliai ėjo į svečius“ premjeroje. Savo skaitytą ir aptartą knygelę „Laimė yra lapė“ vyresniesiems draugams pristatė ir „Boružiukai“ kartu su mokytoja Kristina.

Susitikimo metu, projektinės veiklos pabaigoje, įvyko  rašytojos E. Daciūtės knygų mainai – priešmokyklinukai į grupę parsinešė istoriją apie berniuko ir lapės draugystę, o „Boružiukų“ grupės vaikučiams knygelę „Drambliai ėjo į svečius“ mokytoja Kristina perskaitė prieš pietų miegelį…

Smagus projektas, nuostabios rašytojos E.Daciūtės knygos, gražus dviejų įstaigos grupių bendradarbiavimas… Norisi tikėti, kad mūsų vaikai nuo mažų dienų pamils knygutes, suras jose nepaprastai daug įdomių istorijų ir augs kartu su knyga! To ir linkime!

,,Skaitykime knygas: keliauti jų puslapiais mums niekas neuždraus” (Evelina Daciūtė)

Akimirkos iš bendros veiklos:

rokiskior-obeliu-gimnazijos-iu-ir-pu-skyrius

100