Balandžio mėn. 4 – 15 dienomis, ikimokyklinio ugdymo “Boružiukų” grupės vaikučiai dalyvavo ugdomosiose veiklose, skirtose artėjančiai gražiausiai ir mažųjų laukiamiausiai pavasario šventei – Velykoms. Ką nuveikėme?

Balandžio mėn. 4 dieną į svečius “atskubėjo” Velykinių kiškučių šeimyna. Vaikai kartu smagiai atliko mankštelę  – žaidimą “Kaip kiškiai dažė margučius”. Svečiai  supažindino vaikus su Velykų šventės tradicijomis, pamokė kiaušiniavimui skirtą eilėraštuką ir pakvietė pasigaminti stebuklingą velykų zuikelį! Ir tikrai jis stebuklingas,  nes po pietų miegelio vaikučiai sulaukė pačių pasigaminto zuikučio staigmenėlės!

Kitą dieną į svečius vėl  “atvyko” Velykinių zuikučių šeimyna su staigmenomis, spalvotais mediniais margučiais ir lauktuvėmis vaikams. Pasisveikinę išgirdome zuikienės prašymą – surasti pradingusius spalvotus margučius, sudėtus į gražią dėžutę… Oi kaip ieškojome…ir, žinoma, suradome!  Kartojome spalvų pavadinimus, stebėdami IKT pateiktį sužinojome, ką simbolizuoja velykinių margučių spalvos. Daug teigiamų emocijų patyrėme atlikę spalvotą eksperimentą su saldainiukais, surastais zuikienės dėžutėje.

Kitomis dienomis vėl tęsėme temos “Spalvingų Velykų belaukiant” veiklas.  Spėjome tiek daug nuveikti! Džiugina mūsų vaikučių darbštumas ir noras veikti. Ryto rate žaidėme žaidimą “Pasikeiskim margučiu”. Margučius mums atstojo spalvoti kamuoliukai. Ridenome kauliuką ir pagal taškučių skaičių mainėmės “margučiais”. Atlikome velykines IKT užduotėles , gaminome ir kūrybiškai puošėme “kiaušinukus” Velykiniam medeliui.  Išmokome ir su džiaugsmu tėveliams  pristatėme velykavimo eilėraštuką. 

Balandžio mėn. 14 dieną “Boružiukai” dalyvavo epamokėlėje, kurią vedė vaikų rašytojas ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius. Pamokėlės tema: “Kas pirmieji sugalvojo margučius?” Vaikučiai atsakymą išgirdo būtent epamokėlėje. Ogi – margučius sugalvojo paukščiai!

Dar tą dieną Velykų zuikučiai pamokė mus kaip be dažų, naudojant tik krepinio (tampomo) popieriaus gabaliukus ir vandenuką, gražiai galima išmarginti mamyčių išvirtus kiaušinius! Ačiū visoms rūpestingoms mamytėms už juos. Pasimokėme naudotis pipetėmis ir kibome į darbą! Labai susikaupę mažieji darbavosi – ši veikla skatino jų kūrybiškumą, mokė eksperimentuoti su spalvomis, bei leido patirti atradimo džiaugsmą! Prieš valgant pietus skubėjome pamatyti rezultatą, kuris be galo maloniai visus nustebino ir pradžiugino!

Pavakary į miesto biblioteką iškeliavo ir vaikučių rankytėmis papuoštas Velykų medelis – tegul šventinė nuotaika lydi ir bibliotekos lankytojus!

  “Ridu ridu daug margučių,

   Delnuose mažų vaikučių,

Bunda žemė iš miegų,

                  Džiaukimės visi kartu!” (K.Ivinskis)

Linksmų, džiaugsmingų, bei spalvingų švenčių!

“Boružiukų” grupės mokytoja Kristina Jasinevičienė

Akimirkos iš ugdomųjų veiklų: