lietuvos-mazuju-zaidynes

LIETUVOS IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ PROJEKTAS „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2024“ (LTMŽ)

Projekto organizatoriai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ( LTOK) ir Respublikinė  ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

Projekto tikslas: Skatinti Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą.

Projekto uždaviniai:

  1. Parengti ir vykdyti reguliarius virtualius fizinio raštingumo užsiėmimus ikimokyklinio ugdymo įstaigose (ne mažiau 3 k/sav).
  2. Organizuoti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą ir pozityvias patirtis skatinančius renginius (festivalius).
  3. Plėtoti Lietuvos ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo pedagogų kvalifikaciją vaikų fizinio aktyvumo skatinimo ir fizinio ugdymo srityse.

Projekto dalyviai: 440 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų.

I etapas

Virtualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai

1 užsiėmimas (vasario mėn. 5-9d.)  

MAGIŠKASIS FUTBOLAS

Ikimokyklinio ugdymo „Boružiukų“ grupės vaikai (mokytoja Kristina Jasinevičienė) ir priešmokyklinio ugdymo „Drugelių“ grupės vaikai (mokytoja Jolanta Kulienė) su dideliu džiaugsmu startavo Lietuvos mažųjų žaidynėse. 3 kartus per savaitę mažieji projekto dalyviai aktyviai sportavo stebėdami trenerės Audronės vedamą virtualų fizinio aktyvumo užsiėmimą „Magiškasis futbolas“.

Akimirkos iš 1 užsiėmimo:

2 užsiėmimas (vasario mėn. 12-15d.)  

PLAUKIMAS

Ikimokyklinio ugdymo „Boružiukų“ grupės vaikai (mokytoja Kristina Jasinevičienė) ir priešmokyklinio ugdymo „Drugelių“ grupės vaikai (mokytoja Jolanta Kulienė) dalyvaudami antrajame fizinio aktyvumo užsiėmime kartu su trenere Ieva, susipažino su plaukimo judesiais. Sportuodami 3 kartus per savaitę vaikai mokėsi kvėpuoti po vandeniu, išbandė įvairius plaukimo būdus – nugara, krauliu, krūtine („varlyte“) ir delfinu, bei smagiai leido laiką kartu.

Akimirkos iš 2 užsiėmimo:

ORIENTACINIS SPORTAS

Šio užsiėmimo metu mažieji žaidynių dalyviai sužinojo, kaip sportuoja ORIENTACININKAI ir kartu su trenere Daiva atliko daug įvairių judesių – bėgo, šuoliavo, slidinėjo, minė dviratį, o vėliau atliko keletą tempimo pratimų. Džiugu, kad vaikai, dalyvaudami projekte, turėjo galimybę susipažinti su šia mažai žinoma, bet judria sporto šaka.

Akimirkos iš užsiėmimų:

4 užsiėmimas (vasario mėn. 26 – kovo mėn. 1d.)

BOKSAS

Dar viena smagi pažintis! Šio užsiėmimo metu vaikai susipažino su BOKSO sporto šaka! Boksuojantis dirba ne tik rankytės, bet ir kojytės, o taip pat ir visas kūnas… Mažieji sportininkai mielai išbandė trenerio Ernesto siūlomus smagius pratimus, susijusius su boksu.

Akimirkos iš užsiėmimų:

5 užsiėmimas (kovo mėn. 4-8d.) 

RITMINĖ GIMNASTIKA

Šio virtualaus užsiėmimo metu „Boružiukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikai išbandė dar vieną sporto šaką – ritminę gimnastiką. Trenerė Monika mažuosius žaidynių dalyvius mokė atlikti ritminės gimnastikos bei kvėpavimo pratimus. Labai aktyviai ir energingai vaikučiai pasportavo!

Akimirkos iš šio užsiėmimo:

6 užsiėmimas (kovo mėn. 12-15d.) 

KOSMINIS KREPŠINIS

Krepšinį Lietuvoje žino net ir patys mažiausieji, tačiau kaip yra žaidžiamas kosminis krepšinis, LTMŽ projekto dalyviai  – “Boružiukų” ir “Drugelių” grupių vaikai, sužinojo dalyvaudami naujame virtualiame fizinio aktyvumo užsiėmime su trenere Ugne. Mažieji sportininkai užsiėmimo metu mokėsi varyti, perduoti, gaudyti ir mesti į krepšį įsivaizduojamą krepšinio kamuolį… Štai koks įdomus ir labai judrus tas kosminio krepšinio žaidimas!

7 užsiėmimas (kovo mėn. 18-22d.) 

LENGVOJI ATLETIKA

7-ąjį virtualų fizinio aktyvumo užsiėmimą vedė ir projekto dalyvius kaip reikiant pasportuoti kvietė treneris Marius. LENGVOSIOS ATLETIKOS užsiėmime, po apšilimo, „Boružiukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikai išbandė estafetinio ir barjerinio bėgimo, šuolio, trišuolio, disko, ieties metimo ir rutulio stūmimo judesiukus! Užsiėmimo pabaigoje mažieji sportininkai dar atliko kelis tempimo pratimus.

Akimirkos iš šio užsiėmimo:

8 užsiėmimas (kovo mėn. 25-29d.)

KARATĖ

Mažieji mūsų įstaigos žaidynių dalyviai – „Boružiukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikai per pastaruosius du mėnesius išmėgino įvairiausius judesius, susipažino su naujomis sporto šakomis ir tapo fiziškai stipresni. Paskutinio virtualaus užsiėmimo metu fizinio ugdymo mokytojas, karatė treneris Rimantas po apšilimo ne tik parodė Japonijos kovų meno judesių, bet taip pat pamokė japonų kalba tarti skaičius! Štai: 1- ichi (ič); 2- ni; 3- san…. Buvo smagu ir sportuoti, ir skaičiuoti!

Akimirkos:

LIETUVOS IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ PROJEKTAS „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS (LTMŽ) 2024“

II ETAPAS –  FESTIVALIS ĮSTAIGOJE

Vasario – kovo mėn. dvi mūsų įstaigos grupės – ikimokyklinio ugdymo „Boružiukų“ (mokytoja K. Jasinevičienė) ir priešmokyklinio ugdymo „Drugelių“ (mokytoja J.Kulienė) – dalyvavo 8 virtualiuose šio sportinio projekto užsiėmimuose. Jų metu mažieji sportininkai aktyviai mankštinosi, judėjo, atlikdami įvairių sporto šakų – futbolo, plaukimo, orientacinio sporto, bokso, ritminės gimnastikos, krepšinio, lengvosios atletikos ir karatė – judesius.

Gegužės mėn. 8 dieną Skyriaus kieme įvyko antrasis ir mums jau paskutinis projekto etapas -festivalis įstaigoje. Visa darželio bendruomenė, šviečiant pavasarinei saulutei ir pučiant atšiauriam vėjeliui, rinkosi į kiemą. Smagi muzikinė mankštelė apšilimui, susiskirstymas į komandas ir… STARTAS!

5 mažųjų sportininkų komandos, sudarytos iš ikimokyklinukų „Nykštukų“ ir „Boružiukų“ grupių, bei priešmokyklinukų „Drugelių“ grupės vaikų,  judėdamos laikrodžio rodyklės kryptimi, aplankė 5 stoteles, kuriose vaikų laukė įdomios ir paslaptingos rungtys – magiškas futbolas, kosminis krepšinis, paplūdimio tinklinis, estafetė su kliūtimis ir žaidimas „Diena  – naktis“. Skambant muzikai, festivalio dalyviai, su šypsenomis veiduose, lavino vikrumą, judesių koordinaciją, metimo į krepšį įgūdžius, šoklumą, greitumą….

Renginio pabaigoje visų projekto dalyvių laukė dovanėlės – LTMŽ diplomai ir sveiko maisto dovanų maišeliai.

Ačiū Skyriaus Vedėjai, mokytojoms, padėjėjoms, logopedei už pagalbą organizuojant ir vykdant projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2024“ Sporto festivalį!

Džiugu, kad mūsų Skyriaus ugdytiniai jau trejus metus yra šio respublikinio sportinio projekto dalyviai!

O mus, šio projekto įstaigoje vykdytojas ir festivalio organizatores, motyvuoja šie logopedės R.Kundelienės pasakyti žodžiai: „Vaikai linksmi, smagios rungtys, atributika, muzika… Ačiū Jums už įdėtą darbą, entuziazmą, nuotaiką. Tegyvuoja sportas!“

TEGYVUOJA SPORTAS!

Mokytojos Jolanta Kulienė ir Kristina Jasinevičienė