Visiems suprantama, kad Kalėdų šventės labiausiai laukia vaikai… Mūsų įstaigos ugdytiniai adventiniu laikotarpiu dalyvauja smagiose auklėtojų pasiūlytose veiklose, puošia savo grupes, darželio erdves, ir kantriai skaičiuoja dienas, likusias iki didžiųjų metų švenčių…

Pačių mažiausių – “Nykštukų” – grupės vaikučių auklėtoja Violeta Piskarskienė  taip pristatė savo grupės veiklas: “Kiekvieną rytą uždegame advento vainiko žvakutes ir perskaitome tos dienos veiklos užduotėlę, kurią randame adventinio kalendoriaus nykštuko kepurytėje. Pasipuošėme grupėje eglutę, pasidarėme iš modelino žaisliukų ir jais papuošėme eglutės šaką, gėrėme sveikuoliškas arbatas su medumi, o savo mažomis rankytėmis padarytus darbelius patalpinome darželio laiptinėje… Kviečiame apžiūrėti mūsų kūrybinių darbelių parodėlę,, Tai žiemužė, tai žiema!”

Šiek tiek vyresni – “Boružiukų” grupės vaikučiai taip pat laikosi tam tikrų adventinio laikotarpio ritualų – uždega žvakutes ant adventinio vainiko, kalendoriuje ieško atėjusios dienos namuko ir kasdien atidžiai skaičiuoja dienas, likusias iki šv.Kalėdų. Šventiniai kūrybiniai vaikučių darbeliai, pokalbis telefonu su “tikru” Kalėdų seneliu, eglutės grupėje puošimas, miesto aikštėje papuoštos eglės aplankymas ir kitos nekasdienės veiklos suteikia vaikams be galo daug džiugių emocijų…

Vyriausi darželinukai – “Drugelių” grupės vaikai, anot auklėtojos Jolantos Kulienės, turi savo šūkį „Kai laukiame, mes veikime kartu!“ Auklėtoja Jolanta taip pristato savo grupės veiklas: ” Rytai, adventiniu laikotarpiu, būna kitokie…Pas mus jie pradedami nuo rūpestėlio ir pareigos – lesinti paukštelius lesyklėlėse. Dažnai koks persirengėlis atneša vaikams laiškutį, tai kalendoriuje jie randa dienos užduotėles, tai susėdę prie šešiakampio stalo, uždegę Advento vainiko žvakeles, tyliai atsiprašo įžeidę draugą… Laukimas neprailgsta, nes kuriame, veikiame, atrandame kartu. Papuoštos grupių, bei įstaigos erdvės, salė. „Drugelių“ grupės vaikų kūrybinių darbų parodos surengtos Antanašės k. bibliotekoje, darbeliai puošia ir įstaigos laiptinės erdves. Kūrybiniai darbai Kalėdine tema viešinami fb grupėje „Auklėtoja auklėtojai“, kur sulaukia nemažai palaikymo. Vaikučiai rašė, piešė laiškus, kuriuos išsiuntėme paštu į Laplandiją! Ir, žinoma, nekantriai laukia susitikimo su Kalėdų seneliu.”

Kaip ir kasmet – pačios gražiausios metų šventės jau tuoj tuoj ateis. Po ilgo bėgimo per metų akimirkas, po daugybės rūpesčių ir džiaugsmų, jos ateina… Smagaus laukimo visiems!

“Boružiukų” grupės auklėtoja Kristina Jasinevičienė

Akimirkos: