325300923_748408426188336_3581336390051633295_n

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Mūsų įstaiga šiais metais vėl prisijungė prie pilietinės iniciatyvos “Atmintis gyva, nes liudija”. Nors mūsų ugdytiniai dar maži, bet ugdyti(s) patriotinius jausmus jau tikrai gali… Juk svarbu, kad nuo mažų dienų vaikai žinotų ir suprastų, kokie įvykiai nutiko mūsų šalyje, kas tie didvyriai, kurie mums padėjo iškovoti laisvę paaukodami savo gyvybes, kodėl mums visiems svarbi laisvė…

Sausio 13 dieną, 8 valandą ryte, įstaigos languose uždegėme atminimo žvakutes. Grupėse vyko ugdomosios veiklos, skirtos Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Ikimokyklinio ugdymo “Boružiukų” grupės mokytoja Kristina Jasinevičienė:

“Tamsoje, degant žvakutėms ir skambant E.Masytės dainai “Laisvė”, su “Boružiukų” grupės vaikais trumpai aptarėme tuos tragiškus Sausio 13-osios įvykius. Vėliau stebėjome vaikučių amžiui tinkamus filmukus apie Sausio 13-ąją… Spalvinome ir išsikirpome gėlytes – neužmirštuoles, kuriomis pasipuošę žadėjome, kad neužmiršime tų žmonių, kurių dėka gyvename laisvoje šalyje. Ypatingos dienos proga dar aplankėme ir “Drugelių” grupės draugus”, kur vieningai išsakėme norą gyventi laisvoje Lietuvoje.

 Priešmokyklinio ugdymo”Drugelių” grupės mokytoja Jolanta Kulienė:

  „Drugelių“ grupės vaikai Sausio 13-ąją įprasmino ryte uždegdami žvakutes, nedramatizuodami istorinių įvykių, vaikams suprantama kalba diskutavo apie Tos dienos įvykius. Grupę lanko du vaikai iš Ukrainos, tad tema šiai dienai labai rimta ir aktuali. Prie mūsų pokalbių  prisijungė „Boružiukų“ traukinukas, kartu skandavome: „Lietuva – bus laisva“. Taip žaisdami mes skatiname vaikus tapatintis su Tėvyne – Lietuva, ugdome patriotinius jausmus, siekiame, kad vaikai žinotų ir prisimintų kiekvienam lietuviui svarbias datas. Priešmokyklinukai apie sausio įvykius išklausė V. Landsbergio video – pasakojimą „Sausio sniegenos“ ir Obelių miesto bibliotekoje surengė savo darbelių parodą.

Mes prisimename, kodėl esame laisvi…

Akimirkos iš veiklų: