20200302_092753

Kovo mėn. 2-6 dienomis ikimokyklinio ugdymo “Boružėlių” grupės ir priešmokyklinio ugdymo “Drugelių” grupės vaikai, bei įstaigos pedagogai – logopedė R.Kundelienė, auklėtojos – K.Jasinevičienė, I.Kondratienė, J.Kulienė ir V.Piskarskienė, dalyvavo Tarptautiniame edukaciniame – prevenciniame renginyje “Knygos savaitė”, skirtame Europos logopedo dienai paminėti. Projekto organizatoriai – Kauno lopšelis – darželis „Rasytė“ ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centras.

Kiekvieną dieną darželyje vyko šio renginio veiklos:

Pirma dienaįvadinis rytmetis salėje – projekto „Knygos savaitė“ pristatymas vaikams; mįslė – „Susiūtas, bet ne drabužis, su lapais, bet ne medis“, ne žmogus, o viską pasakoja. Kas?“ Taip – knyga! Youtube kanale stebime TV laidą „Kakė Makė sužino kaip leidžiama knyga“ ir kartu su Kake Make daugiau sužinome kaip “gimsta” popierinės knygos, kaip atrodo knygų spaustuvė ir t.t. Pasimokome žaisti mūsų įstaigos logopedės sugalvotą žaidimą „Kaip knygutes…“. Žaidimo metu vaikai judesiais vaizduoja kaip knygutę myli, dovanoja draugui, varto… o išgirdę žodžius „kaip knygutę plėšom, mėtom, tepam“ nusisuka (ignoruoja tokius neleistinus veiksmus). Dar salėje vaikai išgirsta nelaimingų – suplėšytų, nuskriaustų knygelių prašymą joms padėti- tad keliaujame į “Boružėlių” grupę ir „gydome“ knygutes.

Antra dienaknygelių kūrimas grupėse – ikimokyklinio amžiaus – “Boružėlių“ grupės vaikai kuria knygeles apie save (piešia save, puošia savo metukus, rankytę, priklijuoja paveikslėlius, kuriuose pavaizduoti mėgstamiausi žaislai…) priešmokyklinio amžiaus –„Drugelių“ grupės vaikai – piešia, karpo ir klijuoja, bei kuria įvairias knygutes – pvz. : „Kas patinka mergaitėms?“ ir „Kas patinka berniukams“ , „Mergaičių ir berniukų knyga“, „Paslapties knyga“ ir kt. Knygutės kuriamos ir pildomos visą savaitę!

Trečia dienaviktorina „Mes knygelių draugai“ salėje. Pasiskirstome į 3 komandas – geltonųjų, žaliųjų, raudonųjų. Išmokstame ir 3 kartus pasakome „burtažodį“, kuris padės komandoms sėkmingai atlikti užduotis: „O spalvotoji knygele, vesk mane į savo šalį“.

Komandos atlieka po 3 užduotis:

1 užduotis – „Pagydyk mane“ – pažymėti tik tas priemones, kurios reikalingos „gydant“ knygutes – žirklės, lipni juosta, klijai…

2 užduotis – komandos nariai varto vaikiškas knygutes apie gyvūnus, išrinktas komandos atstovas be žodžių, tik judesių pagalba pavaizduoja gyvūną, kuris „gyvena“, „slepiasi“ jų knygutėje, o kitų komandų nariai turi atspėti. Ir taip kiekviena komanda draugams pristato po dvi knygeles…

3 užduotis – Dėlionė „Mes iš pasakų“ – komandos turi sudėlioti ir ant didelių lapų suklijuoti pasakų veikėjus, juos įvardinti ir pristatyti kitoms komandoms.

Pasidžiaugiame, kad visoms komandoms puikiai sekėsi atlikti užduotis, visi dalyviai apdovanojami prizais ir  dar kartą pažaidžiame naują, vaikams labai patikusį žaidimą „ Kaip knygutes…“.

Ketvirta diena„Knygų karalystėje“ – išvyka į miestelio biblioteką – pažintis su mūsų bibliotekoje esančių knygų ir vaikiškų žurnalų įvairove. Bibliotekininkės Dovilė ir Gražina vaikams papasakojo ir parodė, kokie „lobiai“ slypi knygučių karalystėje – ir pati didžiausia, ir mažiausia, ir storiausia knyga, knygos su atgyjančiais paveikslėliais, skleidžiančios garsus, knygos, kurios moko pažinti raides, gamtą ir daug daug kitokių… Vaikai noriai vartė ir „skaitė“ demonstruojamas knygutes, žadėjo su tėveliais dažniau lankytis bibliotekoje, saugoti knygeles, o prireikus jas ir „gydyti“.

Penkta dienaprojekto apibendrinimas ir užbaigimas – savos kūrybos knygelių pristatymas darželio bendruomenei ir draugams, žaidimai, šokiai, bei profesinės šventės proga sveikinimai įstaigos logopedei Rasai.

Parengė auklėtoja Kristina Jasinevičienė

Akimirkos iš veiklų: