Kiekvienais metais mūsų įstaiga dalyvauja Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos inicijuojamoje pilietinėje iniciatyvoje, kurios metu su vaikais paminime šią – Tarptautinę Tolerancijos dieną. Kasmet būna pasiūlomas vis kitoks Tolerancijos simbolis. Šiais metais – Tolerancijos dėlionė. Nelengva vaikučiams paaiškinti žodžio “tolerancija” reikšmę, bet mes paprastai, vaikiškai pasikalbame apie tai, kad nėra pasaulyje vienodų žmonių, mes visi taip pat esame skirtingi, tad turime priimti žmones tokius, kokie jie yra – nesijuokti iš kitokios išvaizdos, kitaip kalbančio žmogaus, ištiesti jam pagalbos ranką, draugauti, nepamiršti atsiprašyti, jei netyčia įskaudinai…

Visą savaitę priešmokyklinio ugdymo “Drugelių” grupės vaikai rinko ir dėjo į dėžutes  mandagius, malonius žodžius, kuriuos sakė savo draugams, grupės suaugusiems. Savaitės pabaigoje, padedant mokytojai Jolantai Kulienei, vaikai  išrinko pačius populiariausius žodžius, kuriuos girdėti jiems buvo maloniausia. Vaikučiai užrašė, papuošė tuos žodelius ir štai rezultatas – gražių žodžių dėlionė… Aptarę savaitės veiklą priešmokyklinukai padarė išvadą- visada smagiau būti tokiu koks esi ir priimti šalia esančius tokius, kokie jie yra! 

Ikimokyklinio ugdymo “Boružėlių” grupės vaikučiai kartu su savo mokytojomis Ina Kondratiene ir Kristina Jasinevičiene, iš anksto ruošėsi dalyvavimui pilietinėje iniciatyvoje. Rudenį, parke prie gimnazijos, prisirinko klevo lapų, juos išdžiovino, vėliau spalvino guašu, puošė. Minėdami Tolerancijos dieną vaikai apžiūrėjo nudažytus lapus – ogi jie visi skirtingi, nepakartojami, kiekvienas savaip gražus… Tai buvo įžanga pokalbiui ir apie žmonių skirtumus, pagarbą šalia esančiam, mandagumą, draugiškumą… Ikimokyklinukų dėlionė – iš numargintų klevo lapų sudėliota raidelė T (kaip vaikai vadina – Tėčio raidė) Šį kartą – tai pirmoji žodžio Tolerancija raidė!

Būkime pakantūs ir tolerantiški vieni kitiems!

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Jasinevičienė

"Drugelių" grupės Tolerancijos dėlionė

“Drugelių” grupės Tolerancijos dėlionė

"Boružėlių" grupės Tolerancijos dėlionė

“Boružėlių” grupės Tolerancijos dėlionė