20230424_102921

Balandžio mėn. 17-28 dienomis ugdomųjų veiklų tema ikimokyklinio ugdymo “Boružiukų” grupėje – „Profesijos. Ką dirba žmonės per visą dieną?“ Grupėje, sensoriniame kambaryje, žaidimų aikštelėje buvo organizuojama daug įdomių veiklų, kurių metu vaikai susipažino su įvairiomis profesijomis, su žmonių darbui reikalingais įrankiais ar daiktais. Įdomu buvo sužinoti, kuo gi mažieji nori būti užaugę? Tad piešėme piešinuką “Kuo užaugęs būsiu”. Žaidėme edukacinį žaidimą “Atspėk profesiją”, išmaniojoje lentoje “skaitėme” virtualią knygelę “Kuo užaugęs būsiu”, dėliojome profesijų dėlionę, Youtube kanale stebėjome Pepės pamokėlę apie kirpėjo profesiją, tikrą kirpėjos darbo eigą, o dar ir mūsų Gustukas draugams papasakojo apie savo mamytės Renatos profesiją. Muzikinės veiklos metu vaikai “pasimatavo” muzikantų profesiją, o darželio kieme dar gausybę kitų – ir policininkų, ir virėjų, ir sportininkų, ir statybininkų… Su mokytoja Ina tapo audėjais ir “išaudė” gražius kilimėlius, su mokytoja Kristina  vaikai tapo kirpėjais –  dažė, kirpo, modeliavo plaukus… 

Temą apie profesijas užbaigėme balandžio mėn. 28dieną nukeliavę į  miestelio biblioteką, kur bibliotekininkės Gražina ir Aurelija ne tik papasakojo apie savo profesiją, bet ir supažindino vaikus su knygutėmis, kuriose galima “sutikti” įvairių profesijų atstovus. 

Bene didžiausią įspūdį vaikams paliko balandžio mėn. 24 diena, kuomet gilinomės į ugniagesių-gelbėtojų (gaisrininkų) profesiją.  Ryte vaikai pažiūrėjo ir aptarė smagų edukacinį filmuką “Gaisrininkai skuba į pagalbą”, išklausė saugaus elgesio instruktažą ir… iškeliavo. Aplankėme Rokiškio r.savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Obelių ugniagesių komandą (Obelių gaisrinę). Tą dieną budėję ugniagesiai-gelbėtojai – Saulius ir Eugenijus aprodė savo darbo vietą ir atsakė į visus vaikams iškilusius klausimus. Donato svajonė tapti gaisrininku po šios išvykos dar labiau sustiprėjo! “Boružiukams” buvo smalsu iš taip arti pamatyti  gaisrininkų automobilius, aprangą, pastatą, patiems įlipti į didžiulę gaisrinės mašiną, išgirsti kaukiančią sireną, pasimatuoti sunkų šalmą ar milžiniškus batus… Tikrai įdomi patirtis!

Mokytoja Kristina Jasinevičienė

Kviečiame pamatyti smagių ugdomųjų veiklų ir edukacinių išvykų į Obelių gaisrinę ir biblioteką akimirkas: