vaikiskosknygos-diena

,,Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę.” (Astrida Lindgren)

Saulės ir knygos paskirtis vienoda – šviesti ir šildyti. Kai pasiimi į rankas knygelę ar pasidedi ją ant kelių, pasijunti ypatingu – pasaulis tampa gražus ir atviras, tikrovė tampa draugiška. Knyga mus išlaisvina, padeda susikaupti, neskubėti, lavina vaizduotę, kūrybingumą… 

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena.

Šią šventę Obelių miesto biblioteka kartu su Obelių lopšelio – darželio „Boružėlių“ grupės vaikais bei auklėtojomis Kristina ir Ina – atšventėme pasakiškai, žaismingai, draugiškai, šiltai, saulėtai, GELTONAI. Susipynusi kasas vaikų grupėje apsilankė „Knygų mergaitė“, kurią vaikai pasitiko draugišku pasisveikinimu ir judria ryto mankštele. Smagu, kad vaikai „Knygų mergaitės“ dar nepamiršo.
Šio rytmečio metu „Boružėliai“ sužinojo, kokia graži ir svarbi šventė yra Tarptautinė vaikų knygos diena. Tokią dieną negalima apsieiti be knygos, pasakų, nuotykių, ar stebuklų. „Knygų mergaitė“ nebūtų „Knygų mergaite“, jeigu nepakviestų vaikų pasiklausyti sekamos pasakos, kuri ima ir virsta realybe vaikų akyse. Taigi, minint Vaikų knygos dieną, atgijo Brolių Grimų pasaka „Saldi košė“ – oj kiek košės mes prisivirėme… Gerai, kad vaikai atidžiai klausėsi pasakos ir prisiminė stebuklingus žodžius, kuriuos ištarę sustabdė katiliuką, kuriame virte virė ir bėgte bėgo košė. 
Po saldžios košės  – prie GELTONOS spalvos. Kadangi vaikučiai labai intensyviai mokosi spalvas, „Knygų mergaitė“ vaikams papasakojo apie šią ryškią spalvą, kiekvienas vaikas įvardino ar parodė geltoną daiktą, o už pastangas gavo simbolinį prizą. Vėliau dėliojome geltoną dėlionę, kurią sudėję pamatėme geltoną bitę – vaikai ją puikiai pažįsta! Kartu su vaikais pasigaminome savo Saulę, su daug daug spindulių, kad ji šviestų net tada, kai už lango apniukusi diena, kad džiugintų ir tada, kai užklumpa liūdesys… 
Vaikų Saulutė jau geltonai šviečia, veiduose šypsenos, belieka vaikams palinkėti, kad jų rankose, kuo dažniau šnarėtų knygos puslapiai, atverdami atradimų ir stebuklų pilną pasaulį. 
„Knygų mergaitė“ nuoširdžiai dėkoja mažiesiems draugams ir auklėtojoms už pirmas pavasario žibuokles ir GELTONUS vitaminus!

Obelių m. bibliotekininkė Dovilė Šimėnaitė

Akimirkos iš rytmečio: