Respublikinis ikimokyklinio ugdymo įstaigų specialiųjų pedagogų ir logopedų prevencinis projektas „Žaidimai moko“ tęsiasi. Lapkričio ir gruodžio mėnesiais vaikučiai buvo supažindinami su vardo pirmąja raide, ją kopijavo, rašė savarankiškai, pavadino. Vėliau turėdami laminuotą savo vardo kortelę (prie vardo pridėtas paveikslėlis, kad pradžioje savo vardą būtų lengviau atpažinti kitų vardų tarpe) mokėsi kopijuoti, užrašinėti raides ant viršaus, kopijuoti ant švaraus popieriaus lapo. Buvo tokių, kurie gebėjo savarankiškai parašyti savo vardą. Tuo kartu džiaugėmės. Žaisdami mokėsi sąvokų pirmyn – atgal. Sąvokas įtvirtino kartu su logopede dainuodami dainelę „Įlipam- išlipam“:

Einam, einam į kalniuką (nuo žemės pradedame kilti į viršų)

Sukam, sukame ratuką (rankų judesys, tarsi suktume vairą)

Įlipam (šokam į priekį)

Išlipam (šokam atgal)

Durys užsidaro (suplojam delnais)

Tram pam pam (trepsim dešinę koją, ištiesdami ją pirmyn- atgal).

Dviem pirštukais (smaližiumi ir didžiuoju) „ėjo“ per lape nupieštas pėdutes, pirmyn ir atgal.    Žaidė žaidimą „Pirmyn – atgal“, kuomet  eidami atgal (atbulomis), iš krepšelio dėjo kamštelius ant žemės (laikydamiesi eiliškumo- didelis ir mažas kamštelis). Eidami pirmyn, kamštelius surinko. Tęsėme sąvokų kairė – dešinė įtvirtinimą. Vaikučiai mokėsi atpažinti, pavadinti geometrines figūras: skritulį (apvalus), keturkampį, trikampį (kampuotas).

Daugiausia džiaugsmo teikė  kūrybinės užduotys.  Vienos iš jų rezultatas –  iš apskritimų suklijuotas Senis Besmegenis –  iškeliavo į rajoninę senių besmegenių parodą Bajoruose, kur sulaukė daug palankaus dėmesio. Vaikai žaidė su balionais, kamuoliukais, kopijavo, rašė, piešė, lipdė, karpė, lygino, spėjo užrištomis akimis, klijavo. Svarbiausia, kad atlikdami šias patrauklias užduotis patyrė teigiamų emocijų, sėkmę, lavino akies – rankos koordinaciją, smulkiąją motoriką, erdvės, regimąjį suvokimą.

Visa tai atsispindi foto nuotraukose. Mieli tėveliai, pasidžiaukite kartu su savo atžalėlėmis!  

                                              Logopedė    Rasa Kundelienė