74304577_434364250821784_9065319349190918144_n

Lapkričio 16 – oji  – Tarptautinė Tolerancijos diena. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, mūsų įstaiga atsiliepė į tradicinį Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos kvietimą kūrybiškai paminėti šią datą ir prisijungė prie šiemetinės pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos švyturys“. 

Tolerancijos idėjų kontekste švyturio simbolis neatsitiktinis, nes švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, jis rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, „neužplaukti ant seklumos“, priimti kitokį žmogų, gerbti kitokius požiūrius. Kaip švyturys reiškią saugų kelią laivams, taip ir tolerancija žmonių santykiuose reiškią pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.

Minėjimui auklėtojos ir vaikučiai ruošėsi iš anksto. Panaudodami antrines žaliavas – kartonines dėžes – gamino šių metų simbolį – švyturį. Vaikai dažė, spalvino švyturiui reikalingas detales, auklėtojos jas jungė į statinį, puošė iš toli šviečiančia girlianda. 

Mūsų darželio ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai Tolerancijos dieną pradėjo susirinkę į “Boružėlių” grupę  – visus lydėjo gera nuotaika, dalinome vieni kitiems šypsenas, siuntėme apsikabinimą draugui, smagiai traukėme karaokė dainelę “Šypsenėlė”… Minčių lietaus metodu išsiaiškinome, koks žmogus yra tolerantiškas, kaip turime elgtis su šalia esančiu… Vėliau veiksmas persikėlė į darželio salę šalia Tolerancijos simbolio – Švyturio. Jo viršūnėje uždegėme gerumo, draugiškumo, tolerantiškumo ir vilties ugnelę – kuri, tikimės,  lydės mūsų darželio bendruomenę kiekvieną dieną…

Auklėtoja Kristina Jasinevičienė

Akimirkos: