fb_img_1651956110036

fb_img_1651927585397

fb_img_1652000421277

Gegužės mėn. 7 dieną mūsų įstaigos komanda dalyvavo jau paskutiniame LTMŽ projekto etape – žaidynių festivalyje Panevėžio sporto centro lengvosios atletikos manieže. Komandą sudarė 6 vaikai – 3 mergaitės – Tėja, Emilė ir Ugnė, 3 berniukai – Majus, Nojus ir Karolis, bei 2 pedagogės – Jolanta Kulienė ir Kristina Jasinevičienė. Komandos šventės metu buvo kviečiamos išbandyti jėgas sportinėse rungtyse, kuriose dalyviai bėgiojo, šuoliavo, laipiojo, treniravo pusiausvyrą ir žaidė žaidimus, lavinančius skirtingus judesius.

Obeliečiai puikiai pasirodė visose rungtyse – sklandžiai įveikėme greičio ruožą, sportavome su spalvingosiomis lazdomis, dalyvavome ir linksmosios žvejybos rungtyje, bei  kamuolių fiestoje…  LTMŽ draugystės alėjoje vaikai piešė, spalvino savo rankytes, siųsdami linkėjimus nuo karo nukentėjusiems Ukrainos vaikučiams…  Nuotaikinga buvo rungtis ir su varlytėmis keliauninkėmis, daug daug gerų emocijų patyrėme parašiuto bei tinklinio rungtyse. Nusiraminome, atsipalaidavome žaisdami jogą…  O prie foto sienelės smagiai papozavome! Šventę vainikavo iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu visi dalyviai buvo paskelbti nugalėtojais. Dalyviams įteikti medaliai, taurės ir atminimo dovanėlės.

Pirmajame šio sezono didžiajame festivalyje dalyvavo 33 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos iš Panevėžio, Panevėžio raj., Pasvalio, Anykščių, Biržų, Kėdainių, Pažagienių ir Rokiškio.

Maloniai nustebino tai, kad darželinukų sporto šventėje Panevėžyje apsilankė ir projekto globėja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Su vaikais bendravo ir užsiėmimus stebėjo olimpietės dviratininkės Simona Krupeckaitė bei Olivija Baleišytė. Projekto globėja D.Nausėdienė pakalbino ir mūsų mažuosius sportininkus, o po to mielai kartu nusifotografavo.

Projekto tikslas – ikimokyklinio amžiaus vaikus ne tik supažindinti, bet ir įtraukti į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas taip skatinant džiaugsmą sportuoti, bendrauti, patirti gerų emocijų ir nuo mažų dienų stiprinti sveikatą.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Oorganizuoja – LTOK ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Nuoširdžiai džiaugiamės, kad tapome šio nuostabaus projekto dalyviais! Jo dėka dar didesnį fizinio judėjimo džiaugsmą patyrė gausus būrys įstaigos ugdytinių. Pedagogai taip pat pasisėmė daug naujų idėjų, išmoko naujų pratimų ir žaidimų, tad sportinė veikla mūsų įstaigoje ir toliau bus sėkmingai tęsiama… 

„Judėjimas yra tiesioginis kelias į mūsų sveikatą, o „Lietuvos mažųjų žaidynės“ – pirmas žingsnis, skatinantis fizinį aktyvumą pamilti nuo mažų dienų” (D.Gudzinevičiūtė)

Parengė IU mokytoja K.Jasinevičienė

Akimirkos iš žaidynių festivalio: