2019m. lapkričio – gruodžio mėn. dalis mūsų įstaigos ikimokyklinukų dalyvavo minėto projekto veiklose. Projekto tikslas: sudaryti palankias sąlygas Rokiškio rajono vaikams ir paaugliams iki 18 m. aktyviai dalyvauti laisvalaikio ir meno programose, stiprinant fizinę ir psichinę sveikatą. Projektą vykdo asociacija “Veiklus pilietis”. Projekto partneriai – Rokiškio švietimo centras ir Rokiškio r. savivaldybės administracija.

Darželinukai dalyvavo veiklose, kurios skirtos stiprinti vaikų psichinę sveikatą per menines veiklas. Projekto metu vyko 5 (po 2 akad.val.) Meno studijos užsiėmimai ikimokyklinio amžiaus vaikams  – 2 užsiėmimai – keramika; 2- tapyba ir 1- grafika. Vaikai iš projekto lėšų buvo aprūpinti visomis reikiamomis priemonėmis, o užsiėmimus jiems vedė dailininkas, dailės mokytojas Vytautas Daščioras.  

Dauguma projekto dalyvių – “Boružėlių” grupės vaikučiai, tad užsiėmimai ir vyko šioje grupėje. Nuostabaus mokytojo dėka, mažieji aktyviai įsitraukė į projekto veiklas. Pirmųjų užsiėmimų metu jie susipažino su baltuoju ir ruduoju moliu, jo savybėmis, su keramikos įrankiais… Vaikučių rankose molis keitė savo formą – pavirto tai kamuoliuku, tai “apyranke”, tai “akinukais”, tai skaičiuku… Iš baltojo molio vaikučiai lipdė kiškučius, o iš rudojo – klevo lapo formos lėkštutes. 

Tapybos užsiėmimuose “karaliavo” dideli popieriaus lapai, pieštukai ir akriliniai bei guašo dažai. Su didžiuliu užsidegimu jaunieji “dailininkai” tapė pievoje žydinčias gėles, skraidančius drugelius, bei savo svajonių namus. 

Su grafikos darbais ir tų darbų atlikimo technika, vaikučiai susidūrė pirmą kartą – visiems smalsu buvo pamatyti ir pabandyti pasidaryti grafikos darbelį. Kažkoks stebuklas! Paprasčiausiu pieštuku nupieštos jūros dugne plaukiojančios žuvytės, kiti jūros gyventojai, bei augalai, dar kartą juos apvedžiojus ant stiklo, ištepto spaustuviniais dažais, tampa juodai baltu grafikos kūriniu…

Pasibaigus šiam projektui, drąsiai galime teigti, kad projekto veiklos  darželinukams atnešė tikrai daug gerų emocijų,  įdomių atradimų, smagių meninių užsiėmimų, bei malonių akimirkų bendraujant su dailės mokytoju Vytautu. Nuoširdžiai dėkojame organizatoriams už galimybę dalyvauti naudingo projekto veiklose!

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Jasinevičienė

Akimirkos iš užsiėmimų: