Balandžio 10d. Lopšelio – darželio vaikus aplankė viešnia iš Rokiškio Krašto muziejaus – lankytojų aptarnavimo ir edukacijos skyriaus vedėja Laima Klasinskienė. Grupėse vyko edukacinės veiklos Velykų tema.

Ikimokyklinio amžiaus – “Boružėlių” ir “Nykštukų” grupių vaikučiams viešnia žaismingai ir suprantamai atskleidė Velykų šventės tradicijas ir  papročius, pakvietė pakartoti spalvų pavadinimus, bei piešiant viena pasirinkta spalva sukurti Pavasarinę Velykinę pasakėlę. Baltas popieriaus lapas  netrukus prisipildė raudonomis, oranžinėmis, rožinėmis gėlytėmis, geltonomis saulytėmis, žaliais lapeliais, rudomis gyvatėlėmis, mėlynos spalvos mėnuliukais ir žvaigždutėmis… Daug dėmesio buvo skirta kiaušinio formai įsidėmėti – visus pralinksmino žaidimas “Atspėk, ar čia kiaušinis?” Vėliau vaikai sužinojo  kokiomis spalvomis dažniausiai marginami Velykų simboliai – margučiai, ką tos spalvos simbolizuoja… Smagiausia užsiėmimo dalis – iš namų atsinešto virto kiaušinio dažymas mėgstama spalva, pamerkiant jį į stiklainį su dažais ir suskaičiuojant iki 10.

Priešmokyklinio amžiaus  – „Drugelių“ grupės  vaikai  –  kiaušinius margino vašku. Pasak edukatorės Laimos -„Tai nemenkas iššūkis darželinukams!“ Tačiau priešmokyklinukai,  įveikę sunkumus, nugalėję  ugnies ir karščio baimes, smagiai kūrė raštus, taškavo, brūkšniavo  kiaušinius. Smagu buvo girdėti pergalingus vaikų šūksnius, stebėti, kaip įtampą vaiko veide keičia džiaugsmas traukiant iš stiklainio nudažytą, raštuotą margutį, kurį pats sukūrė. Tegu tik vieną pusę, negrabiais judesiais nupieštą kiaušinį vaikas rodė visiems, glaudė savo mažame delne, išdidžiai sakydamas-„Parodysiu mamai“…

Nuoširdų ačiū dar kartą tariame mielai viešniai už smagias, intriguojančias, daug žinių  ir gerų emocijų suteikiančias edukacines veiklas mūsų įstaigos vaikučiams.

Akimirkos: