Rytmetis „Pažintis su biblioteka“

Rugsėjo 29 dienos rytą Obelių miesto bibliotekoje apsilankė Rokiškio r. Obelių gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus „Boružiukų” grupės vaikai, lydimi auklėtojos Kristinos Jasinevičienės. Smalsučių būrį pasitiko Obelių miesto bibliotekos darbuotojos, kurios pakvietė vaikus susipažinti su biblioteka.

Susitikimą simboliškai pradėjome Viliaus Baltrėno eilėraštuku „Boružėlė puotą kėlė“, juk svečiuose „Boružiukai“. Klausant trumpos bibliotekos istorijos vaikai bandė įspėti, kiek gi Obelių miesto bibliotekai yra metų ir nustebo sužinoję, kad 81-eri. Pasigirdo šūksniai – „Kiek daug!“.

Vaikams buvo labai įdomu plačiau sužinoti, kas gi per vieta yra BIBLIOTEKA, todėl nelaukdami nėrėme į nuotykį po biblioteką ir visą knygų pasaulį. Vaikai su nekantrumu laukė, kada galės pamatyti, kur glūdi stebuklingas vaikiškų knygelių kampelis, kur ir kaip gyvena knygos, kas gyvena jose, todėl skubėjome jiems atskleisti šias paslaptis.  

„Boružiukai“ puikiai žino, kad knygas skaito tiek suaugę, tiek maži. Žino ir tai, kad jas reikia skaityti. Kuo gi skiriasi vaikiškos knygelės nuo suaugusiųjų mažiesiems nebuvo sunku įvardinti, kai prieš akis – spalvų įvairumu, iliustracijų gausa ir žaismingumu pasižyminčios knygelės. O kur dar garsinės, erdvinės ir net interaktyvios knygos. Su visomis jomis rytmečio metu ir susipažinome.

Vaikus visuomet pavyksta nustebinti S. Paltanavičiaus knyga „Gamtos metų ratas“, kuri yra su papildyta realybe, neatsilieka ir R. Dzin knyga „Peliūnės vasara“, kuri sudomina interaktyvumu bei dainelių garso įrašais. Vaikai turėjo galimybę patys išbandyti garsines knygeles ir pasinerti į jų skleidžiamų garsų pasaulį, kuriame ir žvėreliai, ir paukšteliai, ir transporto priemonės, ir raidelės skleidžia savo garsus. Tokių knygelių bibliotekoje tikrai ne viena: „Miško žvėrelių nuotykiai“, „Smagiosios lenktynės“, „Linksmosios rungtynės“, „Kakės Makės abėcėlė“ ir kt. Nemažiau stebinančios yra erdvinės knygelės, kurias vartant ir skaitant prieš akis iškyla pasakų personažai, pilys, piratų laivas. Vaikai nustebusiomis akimis vartė šias knygeles: „Raudonkepuraitė“, „Joniukas ir Grytutė“, „Džekas ir pupa“, Ž. Vidun „Pelenė“, didžioji knyga „Piratai“, „Karalaitės Rūmai“ ir kt. Stebuklingą erdvinį pasakų pasaulį keitė knygelės – dėlionės, tokios kaip T. Wolf „Miško picerija“. Vaikams patiko skrynelės pavidalu pateiktas H. K. Anderseno pasakų rinkinys „Mano mažoji skrynelė“. O kiek dar kitų spalvingų knygelių, kurios padeda vaikams lavinti gebėjimą pažinti raideles, skaičiukus, valandas, spalvas, gyvūnėlius…

Mažieji, susipažinę su biblioteka, su didele knygų įvairove, žibančiomis akimis pritarė bibliotekininkėms, kad skaityti ne tik reikia, bet ir verta. Visi kartu susikabinę į ilgą, linksmą traukinuką stūgaudami, modami rankytėmis dar kartą apkeliavome visą biblioteką, o  atsisveikinant bibliotekininkės „Boružiukams“ padovanojo A. Širvinskienės knygelę „Mažas voriukas – dideli jausmai“, kurią auklėtoja Kristina vaikams pažadėjo perskaityti.

Dėkojame „Boružiukų“ grupės vaikams ir auklėtojai K. Jasinevičienei už šiltą susitikimą ir pilną krepšelį vitaminų.

      Obelių miesto filialo vyresn. bibliotekininkė D. Šimėnaitė

Akimirkos: