55744431_227043901501556_5683589145453133824_n

2019 m. kovo 25 – 31 d. visoje Europoje vyko kasmetinė akcija „Skaitmeninė savaitė“ (angl. „ALL DIGITAL Week“), skatinanti naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti skaitmeninį raštingumą. Obelių gimnazijos mokiniai ir Obelių lopšelio-darželio auklėtiniai bei jų mokytojai tapo šios iniciatyvos dalimi.

Ankstų kovo mėn. 28 d. rytą,  Obelių gimnazijos 3  klasės mokinius, „Code sudija“ būrelio narius,  aplankė  Obelių lopšelio-darželio mažieji auklėtiniai  – ikimokyklinio ugdymo „Boružėlių“ grupės vaikučiai, lydimi savo auklėtojų Kristinos Jasinevičienės ir Inos Kondratienės. Trečiokai svečiams įteikė kelionių lapus ir valandai tapo mokytojais. Jie mažiesiems draugams pristatė aktyvius stalo žaidimus, kurių metu lavinamas informatinis, loginis, erdvinis mąstymas. Mokė projektuoti erdvines figūras magnetinėmis detalėmis, kurti iš smulkių detalių iliustracijas, sprendė problemas – dėliojo statinio kubelius, kad rutuliukas be kliūčių galėtų išriedėti iš labirinto. Kūrė mozaikas iš itin smulkių detalių, kurios buvo nepaklusnios, nuolat iškrisdavo, tačiau jas „iškepus“ tapo tvirtu mažu paveikslėliu – suvenyru. Būrelio metu šiam projektui pirmiausia kuriamas iliustracijai spalvų kodas. Tačiau didžiausio susidomėjimo sulaukė, kai mažieji informatikai pristatė  Cozmo ir Lego WeDo 2.0 Robotukus, kurie patys važiavo, juokėsi, pyko…

Kelionės po loginio mąstymo šalį pabaigoje, mažųjų būsimųjų mokinių kelionių lapai  „Quiver“ programėlės pagalba, virto virtualia realybe. Už puikų darbą pamokoje mažiesiems, kiekvieno individualiai nuspalvintas ėriukas, pajudintas planšetės ekrane dovanojo po puikų įvartį, kurį grįžę į darželį su savo mokytojų pagalba galėjo stebėti ne vieną kartą.

 „Skaitmeninei savaitei“ skirtas renginys „NORIUĮMOKYKLĄ“ pasiteisino. Visi kartu ne tik mokėmės bendrauti, bendradarbiauti, jausti atsakomybę už mažesnį, bet ir mokydami mokėmės mokytis.

Obelių gimnazijos mokytoja – ekspertė Dalia Skeirienė

Akimirkos: