Kovo mėnesio 14 dieną vykusioje „Pasakų laboratorijoje“ vyravo ŽALIA spalva. Šiame rytmetyje dalyvavo Obelių lopšelio – darželio „Boružėlių“ grupės vaikučiai su auklėtoja K. Jasinevičiene. Jau juntamas pavasaris, dienos ilgėja, saulė vis dažniau šviečia ir šildo, bunda gamta, visi pasiilgę žalumos, todėl „Pasakų laboratorijos“ tema būtent „Žalia“. 
Rytmečio metu kalbėjome apie žalią spalvą, jos reikšmę, susipažinome su „Ž“ raidele. Įvardinome, kur gamtoje sutinkame žalių spalvų. Svarstėme ar pas mus yra žalių gyvūnų, paukščių ir kodėl jie yra žali? Vaikai dalyvavo žaidime „Atspėk žalią daiktą“, po to patys vardino, kokių dar žalių daiktų žino. „Boružėliai“ sužinojo, kaip išgauti žalią spalvą, kai jos po ranka tiesiog nėra, aišku atlikome ir bandymą!
Jau puikiai žinome, kad vaikams labai patinka spalvoti lipdukai, todėl ant mūsų žalios planetos Žemės klijavome lipdukus, kuriuose vaizduojami vien tik žali daiktai, augalai, gyvūnai. Akyse tapo žalia žalia….
Kadangi jau esame bibliotekoje, natūralu, kad be knygų neapsieiname. Bibliotekoje ieškojome žalių knygų, o knygose – žalios spalvos akcentų. Vaikams ypač įsiminė perskaityta pamokanti istorija apie Žalią Katiną. Aptarus šią istoriją vaikai ją iliustravo. Iliustracijos puikuojasi bendrame darbe „Mūsų žalias pasaulis“.
Visi kartu turėjome gerą laiką ir tikrai pažinome žalią spalvą. Ačiū auklėtojai ir vaikams už aktyvų dalyvavimą.

Bibliotekininkė Dovilė Šimėnaitė